studiopetito.pl

Blog o domu, ogrodzie i wystrojach wnętrz.

Jak urządzić garaż? Najlepsze pomysły

Jak urządzić garaż? Najlepsze pomysły

Wiele osób zastanawia się, jak urządzić garaż w efektywny sposób. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najważniejszymi aspektami aranżowania wolnej przestrzeni.

Regały i półki

W garażu oprócz parkowania samochodu bardzo często przechowuje się również inne przedmioty. Dlatego przydatnymi elementami wyposażenia tego miejsca będą regały oraz półki, na których można układać różne przedmioty oraz kartony z zawartością. W garażach bardzo dobrze sprawdzają się metalowe regały na akcesoria, które są odpowiednio duże i bez problemów pomieszczą wszystkie niezbędne elementy wyposażenia.

Stół warsztatowy

Garaż jest idealnym miejscem dla majsterkowiczów, dlatego warto umieścić w nim taki element wyposażenia jak stół warsztatowy, na którym możliwe będzie wykonywanie podstawowych prac. Na ścianie przy stole warsztatowym można zawiesić tablicę narzędziową, na której z powodzeniem można umieścić wszystkie niezbędne podczas prac akcesoria. Profesjonalna tablica wyposażona jest w elementy, które ułatwiają umieszczenie na niej poszczególnych narzędzi.

Przechowywanie roweru

Garaż wnętrze to także idealne miejsce do przechowywania roweru, a nie tylko samochodu. Warto umieścić w garażu przydatne uchwyty na rower, dzięki którym możliwe będzie efektywne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Jeśli pomieszczenie jest wysokie to z powodzeniem można się zdecydować na podsufitowy wieszak na rower. Jednak wieszaki ścienne również doskonale sprawdzą się w tej sytuacji, a w obecnych czasach rower bardzo często jest wykorzystywany jako alternatywa dla samochodu.

Przechowywanie opon

Garaż może być wykorzystywany także do przechowywania opon samochodowych, jeśli znajduje się w nim odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Opony powinno się przechowywać pionowo, jedna obok drugiej. Dzięki temu nie stracą swoich pierwotnych właściwości. Oprócz tego możliwe jest zastosowanie specjalnych stojaków na opony, dzięki którym można zaoszczędzić sporą ilość miejsca w garażu. Warto pamiętać, że nie powinno się przechowywać opon w pobliżu źródeł ciepła, ponieważ mogą mieć na nie bardzo negatywny wpływ.

Uchwyty na akcesoria

Bardzo dobry pomysł na garaż to także zastosowanie specjalnych uchwytów na akcesoria, które idealnie sprawdzą się podczas porządkowania wolnej przestrzeni. Uchwyty na akcesoria są odpowiednie przede wszystkim dla przedmiotów o większych gabarytach, takich jak na przykład grabie, miotły oraz łopaty. Na wieszakach tego rodzaju z powodzeniem można także umieszczać takie przedmioty jak podkaszarka, drabina oraz narty, dlatego warto przemyśleć ich umiejscowienie w garażu.

Przestrzeń pod sufitem

W garażu warto również zaaranżować przestrzeń pod sufitem, jeśli pomieszczenie jest odpowiedniej wysokości. W tym przypadku idealnie sprawdzą się podsufitowe półki oraz wieszaki. Najlepiej umieszczać na nich przedmioty, których używa się sezonowo. Wśród nich można wymienić na przykład kajaki, deski surfingowe, narty, a także namioty, plastikowe baseny oraz leżaki. Dzięki umieszczeniu ich pod sufitem możliwe będzie ograniczenie się niszczenia poszczególnych przedmiotów.

ZASTEPCZE.AUTO

Udostępnij