Materac Planeta Marzeń 140x70, Traumeland

T014752

Cena: 599,00 zł
Płeć unisex
Dostępność Na zamówienie

Oceń ten produkt jako pierwszy


Darmowa wysyłka kurierem już od 300 zł

Opis:

Materac "Planeta Marzeń", dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów i nowatorskich rozwiązań, zapewni Twojemu dziecku zdrowe i bezpieczne miejsce do spania. Najważniejszym elementem materaca jest warstwa składająca się z niezależnych segmentów piankowych (3D-comfort-pads) wykonanych z wysoko elastycznej zimnej pianki, zwiększająca elastyczność punktową materaca. Dzięki temu materac idealnie dopasowuje się dziecka i równomiernie rozkłada nacisk na poszczególne części jego ciała, zapewniając tym samym prawidłowy rozwój kręgosłupa i komfort dziecku. 

Wolne przestrzenie pomiędzy segmentami piankowymi, pionowe kanały wentylacyjne oraz nacięcia w usztywnianych bokach gwarantują doskonałą przewiewność materaca we wszystkich kierunkach. Pozwala ona efektywnie zapobiegać szkodliwej akumulacji ciepła. Odprowadzany jest także wydychany przez dziecko dwutlenek węgla, który jako cięższy od powietrza w klasycznych materacach zalega nad powierzchnią materaca blokując dopływ świeżego powietrza. Panujące w materacu suche środowisko zapobiega rozwojowi pleśni i roztoczy. 

Materac jest dwustronny. Strona dla niemowląt posiada strukturę falistą. Strona dla starszych dzieci jest płaska. Zalecamy przełożenie materaca na stronę dla starszego dziecka od 18. miesiąca życia dziecka. 

Usztywniane dłuższe boki materaca (z nacięciami wentylacyjnymi) zabezpieczają przez poślizgnięciem się nóżki dziecka podczas prób podnoszenia się w łóżeczku. W materacach nie posiadających odpowiednich usztywnień po bokach występuje ryzyko powstania różnego typu urazów wynikających z poślizgu dziecka na krańcach materaca przy próbie wstawania. 

Pokrowiec sleep safety stymuluje wentylację materaca, zabezpieczając go przed przemoknięciem. Wilgoć jest rozprowadzana po powierzchni, dzięki czemu może szybciej odparować. Nie jest ona jednak przepuszczana w głąb materaca. Nie jest zatem konieczne stosowanie osobnych podkładów zabezpieczających. Nie należy stosować podkładów nieprzepuszczających powietrza, które tworzą bardzo niezdrowy klimat w łóżeczku. Pokrowiec w materacu jest zdejmowany i składa się z dwóch niezależnych części. W razie zabrudzenia lub zamoczenia można odłączyć górną część pokrowca i ja wyprać. Dolną część pokrowca można w tym czasie przełożyć na górę, dzięki czemu dziecko nie odczuje zmiany. 

Zastosowanie w pokrowcu aktywnych jonów srebra zapewnia skuteczną ochronę antybakteryjną. W ciągu godziny unicestwianych jest 99,9% bakterii znajdujących się na materacu. Naturalne antybakteryjne działanie pokrowca materaca jest długotrwałe i nie zmniejsza się nawet po wielokrotnym wypraniu pokrowca. 

Materac może być wykorzystywany przez dzieci alergiczne. Nie zawiera on żadnych substancji mogących wywoływać lub stymulować alergie. Materac posiada następujące certyfikaty: 

  • Öko-Tex Standard 100, Klasa 1 dla niemowląt - potwierdza, że wszystkie wykorzystane materiały mogą być przeznaczone dla niemowląt,
  • LGA - potwierdzający użycie pianki niezawierającej szkodliwych substancji,
  • FKT - potwierdzający bezpieczeństwo wkładu materaca.

Pokrowiec wielofunkcyjny sleep safety:

- Doskonale przepuszcza powietrze zapewniajac odpowiednia 
  wentylacje, zapobiega szkodliwemu przegrzewaniu 
  sie dziecka.
- Zatrzymuje wilgoc na powierzchni, chroni materac 
  przed przemoczeniem.
- Antybakteryjny dzieki zawartosci aktywnych jonów srebra. 
- Dwuczesciowy z mozliwoscia uzytkowania niezaleznie 
  kazdej czesci.
- Moze byc wyprany w temp. do 60° C i suszony w suszarkach 
  bebnowych.
Pokrowiec posiada certyfikat FKT

Pokrowiec sleep safety nie wymaga stosowania podkładów zabezpieczjacych materac.
Sprzyja powstaniu zdrowego klimatu w łózeczku. Szczgólnie polecany dla dzieci alergicznych.

Wkład materaca:

- Niezależne segmenty piankowe gwarantują wysoką 
  elastyczność punktową nie przekazując nacisku na sąsiednie 
  segmenty.
- Pionowe kanaliki wentylacy jne i przestrzenie pomiędzy 
  segmentami piankowymi zapewniają optymalna wentylację 
  materaca.
- Osobna strona dla niemowląt i starszych dzieci zapewniają 
  komfort dziecku w rożnym wieku.
- Usztywniane krawędzie materaca.
Posiada certyfikat LGA


Dostępne rozmiary: 120x60cm, 140x70cm

Powiązane produkty:

Pościel Shiny, Caramella

Pościel Shiny, Caramella

Cena: 289,00 zł
Pościel Little Angel, Caramella

Pościel Little Angel, Caramella

Cena: 259,00 zł
     

Nasze marki