studiopetito.pl

Blog o domu, ogrodzie i wystrojach wnętrz.

Artykuły malarskie — czego potrzeba do odmalowania ścian domu?

Artykuły malarskie — czego potrzeba do odmalowania ścian domu?

Planujesz remont? Odmalowanie ścian to jeden z najlepszych sposobów na odświeżenie aranżacji wnętrza. Sprawdź, jakie akcesoria do malowania warto wybrać. Dowiedz się, dlaczego dobry sprzęt malarski ułatwia wykonywanie prac remontowych i czym kierować się przy jego zakupie.

Najlepsze akcesoria do malowania ścian

Na pewno zależy Ci na tym, by farba na ściany była nałożona równo i precyzyjnie. Do uzyskania tego efektu niezbędne są profesjonalne akcesoria remontowe. Dzięki nim łatwiej będzie Ci utrzymać porządek w miejscu pracy, a nakładane warstwy farby będą miały ostre i precyzyjne krawędzie co jest szczególnie istotne dla estetyki i finalnego efektu. Warto postawić na produkty od sprawdzonych marek i zaopatrzyć się w sprzęt malarski ze specjalistycznego sklepu z materiałami budowlano-remontowymi.

Taśma maskująca do wnętrz i elewacji

Każdy doświadczony malarz rozpoczyna od przygotowania pomieszczenia do remontu oraz zabezpieczenia wszystkich powierzchni przed ubrudzeniem. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są folie ochronne Easy Cover, ze zintegrowaną taśmą malarską wzdłuż jednej z krawędzi. Z takim produktem wystarczą dosłownie dwa ruchy aby osłonić podłogę, meble i inne większe przestrzenie, bez obaw, że coś się przesunie. Niezwykle przydatna jest taśma maskująca, dzięki której można wyznaczyć pożądane granice nakładania farby. Pozwoli to na uzyskanie równych linii. Osoba posługująca się pędzlem ma pewność, że nawet jeśli zahaczy włosiem bezpośrednio o sufit, listwę podłogową lub drzwi, oklejone powierzchnie pozostaną czyste. W sklepach dostępne są różne typy tego produktu, na przykład taśma do elewacji, która przeznaczona jest do użytku zewnętrznego i dobrze przykleja się do nierównych powierzchni. W przypadku delikatnych struktur warto sięgnąć po różową taśmę maskującą z delikatniejszym klejem. Można umieścić ją na przykład na tapecie. Po usunięciu nie pozostają ślady. Cienką taśmę łatwo zaaplikować również na szkło, aluminium, drewno i twarde PCV. Taki produkt jest odporny na rozerwanie i nadaje się do wszystkich rodzajów farb oraz lakierów.

Wałki, kuwety i pędzle

Malarze wykorzystują profesjonalny sprzęt do malowania ścian. Zaliczają się do niego na przykład kuweta, pojemnik wykonany z plastiku, z którego wygodniej nabiera się farbę na wałek. Sprzedawane są modele w różnych rozmiarach. Trzeba dostosować wielkość do metrażu remontowanego pokoju. Ponadto przydatne będą:

  • wałki z naturalnego włosia albo sztucznej gąbki,
  • płaskie i szerokie pędzle,
  • drabina lub stołek o stabilnej konstrukcji,
  • plastikowe wiaderko,
  • folia do przykrycia podłogi,
  • mieszadełko do farby.

Artykuły malarskie trzeba wykorzystywać zgodnie z zaleceniami producenta. Pierwszym etapem remontu powinno być przygotowanie ścian. Trzeba ocenić stan powierzchni, jaka ma zostać odmalowana. Jeśli występują w niej ubytki i duże nierówności, należy je wypełnić i wyrównać. Kolejnym krokiem jest umycie ściany przy użyciu delikatnej gąbki i gruntowanie, które przedłuża żywotność farb i sprawia, że nie odpryskują. Przed nałożeniem farby na powierzchnię należy ją dokładnie wymieszać. Płaskie pędzle przydają się do zamalowywania trudno dostępnych miejsc, na przykład przy kaloryferze.

Specjalistyczne akcesoria malarskie

Już wiesz, jakie akcesoria malarskie są niezbędne do precyzyjnego nałożenia farb na ścianę. Zainwestuj w wysokiej jakości taśmy maskujące, folię do zabezpieczania podłogi, wałki i kuwetę. Kupuj produkty od sprawdzonych producentów, które polecane są przez fachowców mających doświadczenie w remontach.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij